Armin Kahofer vítězí v Bohumíně
Třiačtyřicetiletý Rakušan Arnim Kahofer zvítězil na jubilejním 15. ročníku Turnaje mistrů města Bohumína. Ve dvanáctičlenném poli soupeřů Arnim nenašel přemožitele. Ve finále porazil druhého zahraničního účastníka turnaje Holanďana Michela van Silfhouta jasně 6:0.
Velkých změn dostál 15. ročník bohumínského turnaje. Organizátoři v čele s Miroslavem Andrejovským se rozhodli pro tento ročník zvednout počet účastníků z devíti na dvanáct. Tím se také změnil systém turnaje. Hráči byli rozděleni do tří čtyřčlenných skupin. První dva si zajistili postup do čtvrtfinále, které bylo na programu v sobotu večer. Skladba utkání zůstala stejná. Hrál se tradičně trojboj v disciplínách kádr 52/2 (100 bodů na 5 náběhů), jednoband (50/10) a trojband (15/15). Velkým oživením byl také fakt účast dvou nesmírně kvalitních zahraničních hráčů. Pozvání přijal dvojnásobný mistr Evropy Arnim Kahofer a dvojnásobný vicemistr Evropy Michel van Silfhout.
Hráči se do Bohumína sjeli již ve čtvrtek. V pátek dopoledne se losovaly skupiny. A los dopadl následovně.
Skupina A: Kahofer, Hájek, Kozák, Ráček
Skupina B: van Silfhout, Boháč, Andrejovský, Ziogas
Skupina C: Faus, Truksa, Vedral, Gazdoš
Trojboj na malém stole je velice nevyzpytatelný a a tipovat postupující nebylo jednoduché.
Skupinu A bez ztráty kytičky vyhrál Rakušan Kahofer. Nejtěžší zápas byl pro Arnima hned ten první proti Radovanu Hájkovi. Arnim dohrál kádr ve 3. náběhu. Radek se ale v dohrávce dostal do série. Nicméně nedal 71. karambol a tím prohrál o 5 bodů. Průběh jednobandu byl po celý průběh vyrovnaný. Arnim dohrál limit v 6. náběhu. Radek měl dělat 10 bodů na remízu avšak 4 bod nedal. V trojbandu zvítězil náš hráč 15:8 na 8 náběhů. Zbylé dva zápasy vyhrál Kahofer shodně 6:0. Obzvláště výkon ve druhém zápase s Ráčkem byl v podání Kahofera skvostný. Kádr i jednoband na jeden náběh ! V posledním zápase porazil Kahofer Kozáka. Ústecký hráč potřeboval nutně svého soupeře porazit. Kahofer však zahrál jednotlivé disciplíny na 3, 2 a 9 náběhů. O druhém postupujícím se rozhodlo ve vzájemném utkání Hájka s Kozákem. A rozhodoval až trojband. Kozák totiž zahrál kádr na 2 náběhy a porazil svého soupeře 100:49. V jednobandu byl ale úspěšnější ostravský Hájek, když zvítězil 50:28 na 7 náběhů. V trojbandu rozhodl Hájek utkání finální sérií 6 a porazil Kozáka 15:8 na 9 náběhů.
V Béčku byl také nejsilnější druhý pozvaný zahraniční hráč. Michel van Silfhout rovněž nepoznal hořkost porážky. Do turnaje vstoupil v úvodním kole vítězství 5:1 nad domácím Andrejovským. Michel zremizoval ve 4. náběhu sérií 42 kádr. Jednoband jednoznačně vyhrál a v trojbandu zahrál z výkopu 10 sérii. Ta byla mimochodem nejvyšší na turnaji. Ve druhém zápase porazil Janise Ziogae 4:2. Rozhodoval až trojband. Holanďan vyhrál kádr na 4 náběhy, jablonecký Ziogas jednoband na 6 náběhů. Po vyrovnaném začátku v trojbandu se závěr partie lépe povedl Michelovi, když vyhrál 15:8 na 10 náběhů. Třetí zápas vyhrál van Silfhout také 4:2. Avšak s tím rozdílem, že o osudu utkání s Martinem Boháčem bylo jasno již po druhé disciplíně. Michel zahrál kádr na drc a jednoband na 3 náběhy. Martin svého soupeře porazil v trojbandu 15:10 na 13. Bojem o postup z druhého místa bylo utkání 4. kola mezi Boháčem a Andrejovským. Boháč měl na svém kontě dva body po vítězství nad Ziogasem v poměru 5:1. V případě výhry nad domácím hráčem by Martina již nikdo nemohl na druhé příčce ohrozit. A to se brněnskému hráči povedlo. V kádru zvítězil na limit náběhů 97:65. V jednoband byl stav vyrovnaný. Za stavu 33:29 pro domácího hráče však Martin zahrál sérii 18, na kterou Andrejovský nedokázal zareagovat. Konečná výhra 50:39 na 6 náběhů. Za již rozhodnutého stavu Martin porazil svého soupeře také v trojbandu.
Skupina C byl z hlediska postupu z druhého místa nejzamotanější. Postup z prvního místa si suverénně zajistil Faus, když všechny tři zápasy rozhodl již po prvních dvou disciplínách. Nicméně v trojbandu všechny partie prohrál. A to byly důležité body pro jeho soupeře v boji o co nejlepší skore za druhým postupovým místem. Ve velmi dobré pozici byl Martin Vedral. Ten v prvním utkání porazil Gazdoše 4:2. Byl to velký boj. Martin vyhrál kádr o 29 bodů na 2 náběhy. V jednobandu se radoval Ivo, když vyhrál o 4 body. V rozhodujícím trojbandu zvítězil Martin 15:13. Za stavu 13:13 dohrál dvěma body. V dalším zápase skupiny prohrál Ivo s Fausem 4:2 a jeho postupové šance se zdáli býti nulové. Do boje o postup promluvil po neskutečném výkonu Ota Truksa. V zápase s Vedralem dostál Ota své pověsti velkého bojovníka. Martin zahrál kádr na 2 náběhy. Ota měl pouze 14 bodů a tak na něj čekal složitý úkol partii 86 body zremizovat. A povedlo se. V jednobandu to byla jednostranná záležitost, když žižkovský hráč vyhrál jasně 50:1 na 4 náběhy. Favoritem trojbandu byl Martin Vedral. Za vítězství v poslední disciplíně by si připsal do tabulky bod za celkovou remízu. Tím by měl na svém kontě tři body a nejlepší výhozí pozici před posledním kolem. Martin si dle předpokladů vedl lépe. Ve 12. náběhu vedl již 12:6. Ota se však jako druhý hráč přiblížil díky sérii 3. Martin ale neponechal nic náhodě a hned při dalším pobytu u stolu partii dohrál sérií 3. Ota musel udělat 6 bodů na remízu. No a stejně jako v kádru se mu vyrovnávací náběh dokonale povedl, partii zremizoval a hlavně celkově zvítězil 4:2. Před posledním kolem tak bylo vše velice otevřené a klidně mohl rozhodovat až přepočtený generální průměr. Postoupit také mohl Gazdoš. Tomu k postupu za jistých okolností stačilo porazit Truksu poměrem 4:2. Vše ale za prvotního předpokladu, že Vedral prohraje s Fausem. No a Marek Faus moc šancí ústeckému hráči nedal. Kádr na jeden, jednoband na dva náběhy. Vítězstvím v trojbandu 15:3 na 8 si Martin alespoň zlepšil celkové skore na 8:10. V dobré pozici ale nebyl. Gazdoš měl daleko vyšší přepočtený GP, Truksovi stačila remíza. I kdyby existovala minimální šance, tak Ivoš po ní tvrdě půjde. V kádrové partii sice Ota začal sérií 41, ale Ivoš hned kontroval sérií 74. Ve třetím náběhu ale Ivošovi nepovedlo partii ukončit. Chybělo mu 12 bodů. A to může být v takto krátkých partiích trestuhodné. Ota partii otočil a dohrál sérií 59. Před jednobandem Ota tušil, že asi jiná cesta k celkové výhře nad Ivošem než zvítězit v této disciplíně nebude. V trojbandu by byl Ivoš jasný favoritem. V nesmírně vyrovnané partii se Otovi za stavu 38:35 povedla zahrát finální série 15. Tím Ota definitivně rozluštil tajenku, kdo bude posledním šestým postupujícím do čtvrtfinále. Ivoš pak skore upravil na konečných 4:2 poté, co zahrál trojband na 6 náběhů.
V sobotu večer bylo na programu čtvrtfinále v následujícím složení:
Armin Kahofer vs. Martin Boháč
Marek Faus vs. Radovan Hájek
Michel van Silfhout vs. Ota Truksa
Tři vítězové nejlepší poražený čtvrtfinalista z celého turnaje postupovali do semifinále.
Vítěz skupiny A Arnim Kahofer sehrál utkání s druhým postupujícím ze skupiny B Martinem Boháčem. Kádr vypadal na jednoznačnou záležitost. Kahofer měl ve 2. náběhu sérii 92. K překvapení všech, ale zápas nedokázal dohrát. Martin dostal ještě další čtyři šance. Vůbec se však nedostal do hry a prohrál na limit 5-ti náběhů 100:29. V jednobandu ale Martin skvěle zabojoval a dohrál limit 50-ti bodů v prvním náběhu ! Armin se ale v dohrávce dostal do série a vypadalo to, že by mohl zápas zremizovat. U sedmadvacátého strku však hrál vyrovnavací piqué zpět do rohu, které nedal. Rozhodoval tak trojband. Úvod byl z obou stran slabší. Po 5. náběhu bylo skore 5:2 pro Arnima. Následující dva náběhy však rakouskému hráči stačily k ukončení zápasu. Arnim zahrál 7 a 3.
Van Silfhout dokázal ve druhém čtvrtfinálovém utkání porazit Otu Truksu v poměru 6:0. Kádr zahrál holandský hráč na jeden náběh. V jednobandu Michel dohrál ve 4. náběhu. Ota měl na svém kontě pouze 14 bodů. V dohrávce se ale dostal do série. 28. bod však nedal a v součtu skončil na 41 bodech. Trojband vyhrál van Silfhout 15:9 na 9 náběhů.
V posledním čtvrtfinále se dostal po kádru do vedení Marek Faus, který zahrál znovu na jeden náběh. V jednobandu však Radek Hájek zahájil partii sérií 35. Faus ale hned kontroval srií 39. Ve druhém náběhu zahrál Hájek pouze 6 bodů, čehož Faus využil a partii 11 body dohrál. Dohrávající se trojband vyhrál Hájek o jeden bod na 14 náběhů.
Do semifinále krom tří vítězů čtvrtfinálových zápasů postoupil také Martin Boháč jakožto nejlepší pořažený čtvrtfinalista z celého turnaje.
No a Martin znovu narazil na Rakušana Kahofera. Tentokrát se povedlo Arnimovi zápas rozhodnout již po prvních dvou disciplínách. Kádr zahrál na 2 náběhy, jednoband na náběhů 5. V trojbandu se radoval Martin po výhře 15:9 na 7 náběhů.
Ve druhém semifinále se jako v každém předchozím zápase dostal do velké výhody Marek Faus. Faus na turnaji udělal v kádru pouze jednu chybu a to ve skupinovém zápase s Gazdošem. Semifinálový zápas zahájil van Silfhout minelou úvodního strku, kterou Faus dokonale potrestal. V jednobandu se však do boje o celkové vítězství vrátil holandský hráč. Partii zahrál na 3 náběhy. Faus se dostal do série až z dohrávky. 25 bodů však bylo na remízu málo. Rozhodoval trojband, v kterém se Fausovi na turnaji vůbec nevedlo. Van Silfhout hrál trojband na turnaji velice dobře a svého soupeře porazil 15:6 na 11 náběhů.
Nejlepší výkon turnaje dle přepočteného generálního průměru si Arnim Kahofer schoval do finálového zápasu. Celkem poteboval na všechny tři disciplíny 12 náběhů. Vítězství se ale nerodilo lehce. Michel totiž poté, co Arnim zahrál v kádru v 1. náběhu pouze tři body, se dostal do sérii a měl 87 bodů. K jeho velké nelibosti však na tomto součtu zůstal a postil ke stolu soupeře. Kahofer zahrál pouze 7 bodů. Michel další nabídnoutou šanci také nevyužívá, zahrává pouze 3 body. Arnim ve třetím náběhu partii sérií 90-ti bodů ukončuje. 10 bodů potřebuje Holnaďan na remízu. Trefil sice úvodní pozici, ale druhý bod nepřidal.
V jednobandu začal Michel sérií 14. Ke stolu se již ale nedostal. Arnim totiž svou druhou jednobandovou drcovkou partii dohrává a tím také vítězí v zápase a v celém turnaji ! V trojbandu Arnim rovněž zvítězil. A to zejména díky skvělému závěru. V posledních třech nábězích zahrál série 6-5-2.
Vítězství Arnima Kahofera bylo opravdu zasloužené. Na turnaji prohrál z celkových 18-ti jednotlivých partií pouze tři ! Ve finále zahrál nejvyšší přepočtený průměr 41,66 a také celkový průměr 32,35 byl nejlepším na turnaji.
Další rozměr přidal turnaji živý livestream skrze server TVCOM a zápis výsledků skrze livescore. Zpětně si můžete stream ze všech dnů přehrát.
Páteční záznam
Sobotní záznam
Nedělní záznam
Velké poděkování patří celému organizačnímu týmu bohumínského turnaje. Jako vždy zvládli turnaj uspořádat na skvělé úrovni.
Výsledky zápasů turnaje
Konečné pořadí
LiveScore zápasů
Průměrový žebříček turnaje
Fotogalerie
Žižkov C vs. TJ Nýřany B
01. 12. 2024 11 hod.
Žižkov D vs. SK Petřín Plzeň B
04. 12. 2024 17 hod.
Ústí n/L 3B MS vs. Žižkov 3B MS
07. 12. 2024 14 hod.
Žižkov 3B A vs. BC Ostrava 3B
<<Listopad 2024>> | ||||||
Po | Út | St | Čt | Pá | So | Ne |
1 | 2 | 3 | ||||
4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 |
11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 |
18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 |
25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | |
Zápasy tohoto dne:
12. 11. 2024 17.hod - 4.kolo | ||
Žižkov 3B MS | 12:6 | TJ Sokol Plzeň 3B MS |
Zápasy tohoto dne:
20. 11. 2024 17.hod - 5.kolo | ||
BK Most 3B MS | 6:12 | Žižkov 3B MS |
DNES |
Žižkov 3B C vs. Jablonec 3B
publikoval Administrator
23. 11. 2024 15 hod.
Žižkov 3B C vs. Jablonec 3B
publikoval Administrator
20. 11. 2024 17 hod.
BK Most 3B MS vs. Žižkov 3B MS
publikoval Administrator
12. 11. 2024 17 hod.
Žižkov 3B MS vs. TJ Sokol Plzeň 3B MS
publikoval Administrator